Basın Bülteni - 2023

Basın Bülteni - 2023

Antalya Uluslararası Bilim Forumu – Antalya International Science Forum (ANISF)

İklim Değişikliği Çevre Krizi ve Göç

 

Yurtiçinden ve Yurtdışından uzmanlar üç gün boyunca Antalya’da iklim değişikliği ve sonuçlarını tartıştı.

 

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Politika ve Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (ASPAG) yürütücülüğünde düzenlenen “İklim Değişikliği, Çevre Krizi ve Göç” konulu Antalya Uluslararası Bilim Forumumu (ANISF 2023) 29 Kasım – 1 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Program Akdeniz Üniversitesi Kampüsündeki İletişim Fakültesi Konferans Salonunda yapıldı.

 

Uluslararası ve disiplinler arası bir etkinlik olarak ANISF-2023, yerel ve küresel sorunlara yenilikçi, sürdürülebilir ve adil çözümler önermek üzere çeşitli ülke ve sektörlerden uzmanları bir araya getirdi. Üç gün süren Bilim Forumu, eğitim programlarında 300 ve bilimsel toplantılarda 400 katılımcıyı ağırlamıştır. 60’a yakın bildirinin sunulduğu Forum, araştırmacılara, uzmanlara ve uygulayıcılara, uluslararası ve disiplinler arası bir bağlamda güncel konular ve potansiyel çözümler üzerine tartışmalar yürütmek için önemli bir fırsat sunmuştur.

ASPAG yürütücülüğünde gerçekleştirilen ANISF - 2023, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Araştırmaları Merkezi (Almanya-Essen) ve Friedrich Ebert Stiftung Vakfı İstanbul Temsilciliği ana ortaklığında düzenlenmiştir. Akdeniz Üniversitesi’ndeki bu uluslararası bilim buluşmasını ayrıca Su Politikaları Derneği, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kepez Belediyesi, Antalya Ticaret Borsası, Antalya Tarım Konseyi, Çevre ve İklim Değişikliği Öğrenci Topluluğu, Antalya Organize Sanayi Bölgesi Eğitim Merkezi, Evangelische Hochschule Berlin ve Titiz AgroGroup katkı sunmuşlardır.

Araştırmacılar yanı sıra uygulamadan gelen uzmanlar, program konusuyla ilgili sivil toplum ve uluslararası kuruluş temsilcileri ve karar vericileri de buluşturan ANISF - 2023, özellikle yeni koşullara uygun ve uyumlu üretim yöntemlerinin ele alındığı ve iyi uygulamaların tanıtıldığı bir programla bu alanda Türkiye’de bir ilke imza atmıştır.

Antalya Uluslararası Bilim Forumu, her yıl değişen konularla gelecekte bilim, uygulama, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarını uluslararası ve disiplinler arası bir platformda düzenli olarak buluşturmayı hedeflemektedir.